Blogáčik

Píšem o tom, čo ma baví… Marketing | WEB | SEO | ŠPORT

Ako získať vyšší Google Page Rank

Poznáte to, vytvoríte stránku, blog, alebo čokoľvek na internete, kam chcete “vešať” rôzne články, prípadne chcete prostredníctvom netu robiť biznis. Samozrejme, ak niet peňazí nazvyš, tak sa snažíte získať, čo najskôr, čo najlepšiu pozíciu vo výsledkoch vyhľadávania v najpoužívanejšom vyhľadávači vo svete, ktorým ak by ste to nevedeli je Google.

V súčastnosti sa píše na rôznych fórach a v rôznych štúdiách, že Page Rang už nie je takým silným argumentom pre radenie výsledkov vyhľadávania Google. Ja som nechtiac a úplne nevedomky urobil malý experiment. Ani neviem, či sa to experimentom dá nazvať.

“Vytvoril” som jednu stránku (www.pka-reality.sk) pre kamaráta, ktorý prostredníctvom stránky ponúka predaj, prenájom a servis okolo realít. Doménu som registroval 11.7.2013, avšak reálne obsah som nahadzoval niekedy október, november 2013. Vtedy, aby stránky nevyzerali prázdne, čo vyzerajú doteraz, keďže biznis kamarát ešte len rozbieha, som hodil na stránku widget s RSS novinkami z Trendu, konkrétne magazín, ktorý sa zaoberá realitami.

Na stránkach nie je spravené ani základné SEO (niečo tam je, aby som neklamal), web po obsahovej stránke tiež neohúri Google robotov, takže skutočne neviem, čo by mohlo v rámci webu spôsobiť moje prekvapenie, ak nie RSS widget s novinkami z webu, ktorý ma Google PR 5.

Ide o to, že pre Google robotov nezaujímavá, nenaoptimalizovaná stránka má v tak krátkom čase PR 3. Skúsil som preto experiment aj na iných stránkach. Jednou z nich je portál malinkej obce pri ukrajinských hraniciach – Petrovce. Projekt nájdete na adrese www.hutapetrovce.sk. Hodil som tam widget s RSS novinkami lokálnych novín Korzár, lokalita Michalovce.

Ďalším projektom, kde sa to snažím skúmať, je projekt www.diplomovky-bakalarky.eu. Tam som nahodil widget s RSS novinkami z student.24dnes.sk, teda portálu, ktorý tematicky  zodpovedá obsahu projektu.

Budem to sledovať, ako rýchlo sa zvýši Google PR na týchto projektoch a určite Vám o tom napíše. Zatiaľ si prečítajte niečo svieže, nalaďte sa na pekný deň a myslíte pozitívne. Skúste to vyskúšať na vlastných stránkach a potom sa podeľte o poznatky.

Reklamy

3 comments on “Ako získať vyšší Google Page Rank

 1. IMPOTENT.sk
  10. januára 2015

  Od uverejnenia článku už prešiel istý čas, a tak by ma zaujímalo, že ako dopadlo experimentovanie, a či napr. pri tých www sa aj s väčším PR zlepšili pozície v google, hm?

  Like

 2. jozef
  13. januára 2015

  Ďakujem za koment, určite v najbližšej dobe o tom napíšem článok…

  Like

 3. Lala
  6. júna 2016

  Na zvýšenie pageranku sme odborníci.
  http://itaz.sk

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

Informácia

This entry was posted on 27. marca 2014 by in SEO, Weby and tagged , .

Navigácia

O blogu

Príspevky na tomto blogu sa vôbec nemusia zhodovať s teóriou o marketingu, tvorbe www stránok, či teoretických poznatkov o SEO. Som samouk a príspevky publikujem na základe vlastných poznatkov a výsledkov z praxe. Veľmi rád privítam názory múdrejších v komentároch pod každým článkom ;-)

%d bloggers like this: