Blogáčik

Píšem o tom, čo ma baví… Marketing | WEB | SEO | ŠPORT

Ako si “poctiváci” nahovárajú, že príprava podkladov pre diplomové práce je ilegálna

stastni-studenti-diplomovkyMilión krát omieľaná téma, kde existujú dva tábory. V jednom sú tí, ktorí z rôznych dôvodov sa neodhodlajú k samostatnému napísaniu vlastnej diplomovej práce, alebo bakalárskej práce, alebo inej záverečnej práce a potrebujú pomoc tretej strany a v druhom tábore je akademická obec a študenti, ktorí ešte nevedia správne pochopiť hodnotu rodiny a vlastného času.

Spoločnosť Badiwema Consulting, s.r.o. na svojich stránkach www.diplomovky-bakalarky.eu a dvoch ďalších, ktoré nájdete v sekcii odkazy, ponúka pomoc so spracovaním či už diplomovky, alebo bakalárky, alebo inej VŠ práce. Na facebook profile Študujeme pohodlne a pri spustení reklamnej kampane sme sa stretli s mnohými odporcami takejto pomoci. Odporcovia písali komentáre o tom, kto si titul zaslúži a kto nie a o tom, ako sa opovažujeme takéto niečo propagovať.

Oponovali sme tvrdeniami, že takúto pomoc potrebujú matky, ktoré majú 2 malé deti, prácu a domácnosť a jednoducho nestíhajú naplno a v požadovanej kvalite venovať svoj čas písaniu záverečnej práce. Opäť sa nám dostalo spŕšky názorov, že kto nestíha nech neštuduje. No často samotných študentov k štúdiu tlačí systém. Vezmime si verejnú správu. Nepôjdete študovať akúkoľvek školu kvôli titulu, keď sa to pekne odzrkadlí na Vašej výplatnej páske? Alebo často krát je to vyslovene podmienka, že na určitú pozíciu musí mať človek adekvátne vzdelanie. No predstavte si zamestnanca, ktorý je na danej pozícii 10-15 rokov. Nemá na danú pozíciu kvalifikáciu (papier), to znamená, že svojej práci nerozumie?

Tatko by sme sa mohli naťahovať donekonečna, či je spracovanie podkladov k záverečným prácam legálne, alebo ilegálne. Právny systém to vysvetľuje tak, že k porušeniu zákona dochádza, ak niekto vydáva dielo inej osoby za svoje. Ak my spracujeme podklady, ktoré študent použije pri spracovaní svojej práce, upraví do svojej podoby a následne odovzdá ako vlastnú diplomovú prácu, dopustil sa porušenia autorských práv autora. Teda podklady slúžia iba ako vodítka k vlastnej práci.

Ďalším z názorov, s ktorým sa najčastejšie stretávame je, že je to v rozpore s morálkou a podobne. My sme obchodníci a takúto službu berieme ako každú inú. Apropo, ak by sme chceli hovoriť o morálnej stránke veci, tak sa tu môžeme šíriť na ďalšie odvetvia, v ktorých sa podniká, sú v rozpore s morálkou a dobrými mravmi a predsa sa to propaguje verejne. Mám na mysli tabakový priemysel a priemysel konzumného alkoholu. Kde je morálka a dobré mravy každého majiteľa čo i len drobnej trafiky, kde predáva cigarety, ktoré priamo pomáhajú ľuďom do hrobu? Podobne je to s alkoholom.

Prečo by sme mali mať morálne zábrany my, keď ich nemajú ľudia, ktorí škodia predajom svojich výrobkov iným a robia to verejne, podporujú to reklamou a podobne? Nemáme pocit páchania zloby, práve naopak, berieme to ako pomoc najmä ľuďom, ktorí to z rôznych dôvodov (či sú objektívne, alebo subjektívne) nemôžu, nevedie, alebo nechcú robiť po vlastnej osy.

Aký je Váš názor?

Foto: freedigitalphotos.net

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

Informácia

This entry was posted on 28. apríla 2014 by in Bakalárske práce, Diplomové práce, Nezaradené, Záverečné práce and tagged , , , , .

O blogu

Príspevky na tomto blogu sa vôbec nemusia zhodovať s teóriou o marketingu, tvorbe www stránok, či teoretických poznatkov o SEO. Som samouk a príspevky publikujem na základe vlastných poznatkov a výsledkov z praxe. Veľmi rád privítam názory múdrejších v komentároch pod každým článkom ;-)

%d bloggers like this: