Blogáčik

Píšem o tom, čo ma baví… Marketing | WEB | SEO | ŠPORT

Stály príjem je istota

ťažká práca a jej istotyTento článok je venovaný najmä ľuďom, ktorí stoja pred rozhodnutím, akým smerom by sa mala uberať ich kariéra a pracovný život. Nechcel by som sa nikoho dotknúť a vopred píšem, že každé povolanie je niečím dôležité a každú prácu musí niekto robiť. Mal by to byť inšpiračný článok, pre tých, ktorí sa nevedia rozhodnúť, či staviť na stály príjem, alebo risknúť sebestačnosť a zarábať si na seba sám.

Asi každý človek, či už po ukončení štúdia, alebo kedykoľvek v živote sa ocitne pred situáciou, že sa musí rozhodnúť, akým smerom by sa mala uberať jeho kariéra. Zvažovaním rôznych možností každý dospeje k nejakému rozhodnutiu.

Stály príjem je istota…

Ako sa hovorí, nie je nič lepšie ako istoty. Mať istoty v príjme, vedieť, koľko každý mesiac prinesiem do rodinnej kasy je super. Preto mnohí z nás volia práve túto možnosť. Aký to má priebeh? Skončíme školu, či už strednú, alebo vysokú a hľadáme si zamestnanie. Zamestnáme sa, máme stály príjem a kolobeh je stereotyp. Ráno vstanem, idem do práce, odkrútim si 8 hodín, prídem domov, venujem sa rodine, večer idem spať s tým, že ráno opäť vstávam do práce. Jeden krát v mesiaci výplata za odvedenú prácu je na mojom bankovom účte a takto to ide dokola. Po čase zistím, že práca, ktorú vykonávam ma nebaví, hľadám si niečo nové. V novej práci je to ale rovnako. 8 hodín práce denne a výplata pravidelne na účte. Je to komfortné, bezstarostné a robia to tak všetci. V tých lepších prípadoch je kariéra poznačená aj kariérnym rastom. Zo skladníka sa stáva vedúci prevádzky, z upratovačky vedúca predajne a pod. Ale je skutočne stála práca (zamestnanie) istota? Je. Ale v mojom ponímaní je to istota, že sa v živote nikde neposuniete a vždy ste len prostriedkom niekoho, kto vďaka Vašej šikovnosti zarába omnoho viac ako je skutočná cena Vašej práce.

Ak je vo Vás len náznak potenciálu a nápaditosti, neboli by ste radšej keby z vlastnej šikovnosti ste ťažili Vy a Vaša rodina? Akú cenu má pre Vás komfort a bezstarostnosť? Je to výška Vášho momentálne platu?

Istota stáleho príjmu (zamestnania) je zaručene istotou, že ste stále v bludnom kruhu a mantinely zamestnávateľa Vám nedovolia z kruhu von. Na svete je mnoho ľudí, ktorí si začali zarábať sami na seba po tom, čo prišli o istoty. Dnes sú z nich úspešní ľudia.

Jeden citát na záver, ktorý som dnes začul od vedľajšieho stola:

Rýchlo dojedz, o 5 min. nám končí obedňajšia prestávka.

Samozrejme, všetko vyššie napísané je pre ľudí, ktorí majú možnosť zmeny, ale sú váhaví a neochotní vymeniť komfort za vlastné napredovanie. Netýka sa to ľudí, ktorí sú viazaní na stály príjem z rôznych dôvodov.

Pekný pracovný týždeň prajem…

foto: http://www.freedigitalphotos.net/

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

Informácia

This entry was posted on 22. apríla 2014 by in Marketing, Nezaradené and tagged , , .

O blogu

Príspevky na tomto blogu sa vôbec nemusia zhodovať s teóriou o marketingu, tvorbe www stránok, či teoretických poznatkov o SEO. Som samouk a príspevky publikujem na základe vlastných poznatkov a výsledkov z praxe. Veľmi rád privítam názory múdrejších v komentároch pod každým článkom ;-)

%d bloggers like this: