Blogáčik

Píšem o tom, čo ma baví… Marketing | WEB | SEO | ŠPORT

Pluginy pre WordPress, na ktoré netreba zabúdať

Na tvorbu webových stránok používam asi už aj na Slovensku najrozšírenejší CMS systém, ktorý mnohý z Vás poznáte. Áno, ide o WordPress. Vybral som si ho pre jeho jednoduchosť používania a ponúkané množstvo template-ov a plugin-ov, ktoré sú dostupné buď ako free verzia, alebo premium, za ktorú si treba priplatiť. Ale nie je to nič strašné, poplatky sú vzhľadom na funkcionalitu a prevedenie zvládnuteľné. V ďalších odstavcoch sa však nebudem venovať WordPress-u, ako CMS, ale jeho jednotlivým pluginom, ktoré som si obľúbil a používam a inštalujem ich hneď po inštalácii CMS.

Wordpress logo

BruteProtect

Prvým modulom, ktorý v podstate inštalujem ako prvý je modul na ochranu prístupov k administračnému rozhraniu. Blokuje vlastne všetky IP adresy, ktoré sa pokúsili neúspešne prihlásiť do admin rozhrania pri wp-login. Ide o trekovanie a sledovanie takých adries, ale globálne. Teda ak sa niekto z nejakej IP adresy pokúšal o útok na stránky a útok bol detekovaný, automaticky BruteProtect plugin zablokuje túto IP adresu a chránené pred útokom sú od tohto momentu všetky stránky, ktoré využívajú tento modul, teda nie len tie, ktoré boli aktuálne napadnuté. Tento modul som sa naučil používať po skúsenosti, keď mi spadli stránky projektu, kde sa venujeme diplomovým prácam.

Easy Captcha

Ďalším modulom, ktorý patrí do modulov na ochranu pred spamovacími robotmi je Easy Captcha. Poskytuje adminovi stránok ochranu pred spamom na rôznych úrovniach a je konfigurovateľný pre rôzne stupne na Vašich stránkach. Napríklad na stránke pre prihlásenie, na stránke pri registrácii, ale aj pri formulári na komentáre môže mať modul inú formu, respektíve stupeň.

V podstate je modul rozdelený do troch stupňov ochrany:

 • Hidden Captcha – aj keď z názvu vyplýva, že by malo ísť o skrytú funkciu Captcha, v podstate to tak aj je, ale len vizuálne. Teda návštevník nie je zaťažovaný odpovedať na otázky, alebo opísať kód z obrázka, ale modul svojimi funkciami sa pokúša rozoznať užívateľa pri prístupe, či sa jedna o človeka, alebo o robota – najnižší stupeň ochrany
 • Simple Captcha – ide o druhý stupeň ochrany a jedná sa o jednoduchý obrázok, z ktorého treba opísať maximálne 5-6 znakov.
 • reCaptcha – ide o najvyšší stupeň ochrany a na aktiváciu je potrebná google registrácia. Aby som to uviedol na právu mieru,  túto službu, alebo časť modulu poskytuje Google, samozrejme bez poplatku – reCapcha nájdete na stránkach reCaptcha Google

WordPress SEO by Yoast

Ide o podľa mňa najlepší SEO nástroj, ktorý si do svojho WordPressu môžete nainštalovať. Pri písaní článkov, stránok a podobne Vám automaticky signalizuje úroveň kvality SEO faktorov ako sú Heading, Keyword, Description. Hlási Vám kde a v akej hustote mate použité kľúčové slovo. Rovnako tak navrhuje vylepšenia prostredníctvom analyzátora. Jednoducho pre dobrú SEO optimalizáciu sa mi zdá tento plugin najlepší. Je jednoducho ovládateľný, automaticky generuje sitemap.xml a má rôzne ďalšie funkcie, ktoré sú pre dobrú SEO optimalizáciu nevyhnutné. Stiahnite si WordPress SEO by Yoast.

Toto sú tri základné pluginy, ktoré zvyknem inštalovať hneď po inštalácii WordPress a neskôr prichádzajú ďalšie SEO rozšírenia, ale o tých napíšem v ďalších článkoch.

Ak sa Vám článok páčil, nezabudnite ho odmeniť tlačidlom “Páči sa mi to”, prípadne ho komentujte svojimi nápadmi a vylepšeniami.

Reklamy

2 comments on “Pluginy pre WordPress, na ktoré netreba zabúdať

 1. Tina
  22. mája 2014

  ten seo plugin je supeer! 🙂

  taky mensi prakticky plugin je wp-memory-usage, hlavne ak ma niekto (ako ja) problemy s memory limitom

  Like

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

Informácia

This entry was posted on 1. apríla 2014 by in SEO, Weby and tagged , , .

O blogu

Príspevky na tomto blogu sa vôbec nemusia zhodovať s teóriou o marketingu, tvorbe www stránok, či teoretických poznatkov o SEO. Som samouk a príspevky publikujem na základe vlastných poznatkov a výsledkov z praxe. Veľmi rád privítam názory múdrejších v komentároch pod každým článkom ;-)

%d bloggers like this: